Hydraulik KrakówHydraulik Kraków
czyszczenie syfonu

Naprawa zatkanego zlewu

Naprawa zatkanego zlewu

Jest kilka sposobów na odetkanie zlewu. W sklepach możemy znaleźć środki, które pomogą nam udrożnić odpływ zlewozmywaka jednak należy wiedzieć kiedy z nich korzystać. Zdecydowanie nie należy stosować żadnych środków chemicznych jeśli zlew jest kompletnie zatkany. Środki chemiczne można nabyć praktycznie w każdy sklepie. Mogą to być granulki, żele lub inne substancje. Bardzo ważne jest aby korzystając z takich środków zaopatrzyć się w rękawice ochronne. To pomoże nam uniknąć dodatkowych kłopotów. Do zapchanego zlewu wlewamy środek żrący, w taki sposób aby trafił do odpływu. Następnie zlewamy odpływ wrzątkiem. Środek chemiczny reaguje natychmiast, wytwarzając trujące opary. Właśnie z tego powodu przy jego stosowaniu należy zachować szczególną ostrożność. Po około 10 – 20 min można przekonać się, czy środek zadziałał. Jeżeli woda spływa w prawidłowym tempie, to oznacza to, ze zator został rozpuszczony. Jednak co zrobić jeśli środek nie poradzi sobie z problemem?

sprawdź krok drugi – czyszczenie syfonu.

Metody zapobiegania zapychaniu się zlewów i pryszniców:

  • Pamiętaj aby nie wlewać roztopionego tłuszczu do zlewu.
  • Pamiętaj aby nie wrzucać fusów od kawy lub herbaty do zlewu.
  • Nie używaj chemicznych środków czyszczących zbyt często, szczególnie jeśli posiadasz stare żeliwne rury kanalizacyjne.– W ten sposób unikniesz szybkiej korozji. Jedynymi naprawdę bezpiecznymi środkami są te które zawierają podchloryn sodu w formie żelu. Środki zawierające granulki wodorotlenek sodu w granulkach bądź w płynie to zdecydowanie najgorsze co można zrobić. Zwłaszcza te zawierające aktywatory aluminiowe lub magnezowe. Jak one działają? Wodorotlenek sodu NaOH jest silną zasadą, która owszem-przepala środek szlamu w rurze i może ją udrożnić jednakże po pierwszej reakcji – już w mniejszym stężeniu zaczyna powoli reagować z organicznymi osadami w rurze powodując ich krystalizację a w efekcie powstawanie kamienia! Środki czyszczące zawierające podchloryn sodu są skuteczne i bezpieczne . Są to środki wybielająco-rozpuszczające i nie powodują one krystalizacji osadów. Często zdarza się, że na skutek używania środków w granulkach kanalizacja musi zostać w całości wymieniona, ponieważ niemożliwe jest jej odetkanie! Pamiętaj! Kamień osadowy może też sprawić, że przy próbie udrożnienia spirala czyszcząca może w nim ugrzęznąć i spowodować pęknięcie rury kanalizacyjnej przy próbie dalszego jej kręcenia. To bardzo niebezpieczne!
  • Większość wanien i kabin prysznicowych posiada zamontowane kratki ściekowe. Kratki takie można wyjąć i oczyścić rurę wyciorem usuwając różnego rodzaju nagromadzone zanieczyszczenia. Pamiętaj! Jeżeli zlew w kuchni został zapchany nie wolno włączać absolutnie żadnych urządzeń typu zmywarka!
  • Zdecydowanie nie wolno stosować żadnych środków chemicznych jeśli zlew jest całkowicie zapchany. Wezwij serwis hydraulik Kraków a my odetkamy zlew przy pomocy specjalistycznych narzędzi.
Jarek
About Jarek

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas!

Pomagamy 24/7

Nasze pogotowie hydrauliczne działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nie zostawimy Ciebie bez pomocy!

Hydraulik Kraków
os. Złotego Wieku 55/70
31-618 Kraków