Hydraulik KrakówHydraulik Kraków
Zapchana ubikacja

Zapchana ubikacja, zatkana toaleta czyli przetykanie wc w praktyce

Zapchana ubikacja, zatkana toaleta czyli przetykanie wc w praktyce

Zapchana ubikacja może okazać się poważnym problemem z którym trzeba sobie pilnie poradzić zarówno w domach jak i mieszkaniach na większych blokowiskach. Dodatkowo osoby mieszkające w bloku podczas problemu z przetykaniem wc powinny wziąć pod uwagę to że sprawa może dotyczyć nie tylko i wyłącznie ich lokalu ale także całego pionu.
Co zrobić w praktyce i jak rozpoznać który rodzaj awarii hydraulicznej nas dotyczy radzi ekspert z serwisu hydraulik Kraków w kilku prostych punktach:

Zapchana toaleta nie odbiera wody

Sytuacja z zapchaną toaletą nie odbierającą wody występuje w momencie kiedy muszla klozetowa napełnia się gdy spuszczamy wodę a sama woda utrzymuje się spływając bardzo powoli lub nie spływając w ogóle.
W takiej sytuacji można samodzielnie odkręcić muszlę i wyjąć wszystko co w niej zalega pod warunkiem, że posiadamy duża odporność wewnętrzną na takie działania:)
W momencie kiedy zabieg ten nie zadziała zaleca się przetykanie odcinka znajdującego się bezpośrednio między pionem kanalizacyjnym a toaletą. Uwaga! Czynność tą wykonujemy tylko przy zdemontowanej muszli klozetowej! W żadnym razie nie wolno przetykać żmijką przez ceramiczną muszlę.
Czasami jeśli posiadamy jedną z tradycyjnych spirali (żmijek) do udrażniania kanalizacji przetykanie może udać się wykonać samodzielnie, natomiast w trudniejszych przypadkach warto przemyśleć szybkie wezwanie fachowca.
Uwaga! Jeżeli zdarzy się tak że wc zatyka się po raz kolejny może to oznaczać że odcinek od pionu do muszli klozetowej został pokryty kamieniem. Z tego powodu wszelkiego rodzaju nieczystości takie jak papier lub drobne śmieci wrzucane do wc mogą osadzać się na ściankach. Dlatego właśnie warto zapytać hydraulika czy dysponuje specjalistycznymi urządzeniami hydraulicznymi już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego.
Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – jeśli hydraulik posiada tradycyjną spiralę którą można dostać w dużych sieciach handlowych to usługa nie da odpowiedniego efektu mimo poniesionych na „fachowca” kosztów. Zalecamy znalezienie firmy która zajmuje się czyszczeniem kanalizacji profesjonalnie i posiada spirale napędzane maszyną elektryczną o średnicy 22mm wraz ze specjalnymi końcówkami do usuwania kamienia, zatorów i zanieczyszczeń.
Odpowiedni sprzęt pozwoli nie tylko usunąć awarię ale także przywróci rurę kanalizacyjną do pierwotnego stanu. Po takiej usłudze będziemy mieli pewność że zapchana ubikacja będzie nam służyć jeszcze bardzo bardzo długo.

Zatkana ubikacja napełnia się samoczynnie, mimo że nie spuszczamy wody.

Uwaga! Awaria jest poważna i należy pilnie wezwać fachowca! Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że przyczyną zatkania wc jest niedrożny pion kanalizacyjny.

Co w takiej sytuacji zrobić? Warto w pierwszej kolejności udać się do wszystkich sąsiadów którzy mieszkają w pionie znajdującym się nad nami z prośbą o zdecydowane NIE UŻYWANIE wody aż do momentu całkowitego usunięcia niedrożności. Aby upewnić się że nie grozi nam zalanie można zakręcić główny zawór wody do pionu. Zawór ten znajduje się z reguły w części piwnicznej pod naszą toaletą (łazienką).

Ważne! Usunięcie tego rodzaju awarii leży w obowiązkach administratora budynku dlatego to najlepszy moment na to aby przedzwonić do administracji i powiadomić odpowiedni dział o zaistniałym problemie. Dopiero w momencie kiedy nie uda nam się dodzwonić do administracji warto pomyśleć o poszukaniu hydraulika na własną rękę. Dzwoniąc po pomoc najważniejsze jest to aby dokładnie przedstawić sytuację oraz dopytać czy hydraulik dysponuje odpowiednim sprzętem do usunięcia awarii niedrożnego pionu kanalizacyjnego. Jeśli jesteś z okolic Krakowa możesz poszukać pomocy u hydraulików z naszego serwisu dzwoniąc pod numer 518 515 551.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta jak w przypadku „toalety zatkanej na odcinku muszla klozetowa pion” – jeśli hydraulik posiada tradycyjną spiralę którą można dostać w dużych sieciach handlowych to usługa nie da odpowiedniego efektu mimo poniesionych na „fachowca” kosztów. Zalecamy znalezienie firmy która zajmuje się czyszczeniem kanalizacji profesjonalnie i posiada spirale napędzane maszyną elektryczną o średnicy 22mm wraz ze specjalnymi końcówkami do usuwania kamienia, zatorów i zanieczyszczeń.

Po udrożnieniu pionu kanalizacji pamiętaj o tym aby poprosić o wystawienie faktury na dane administratora naszego budynku dzięki czemu będziemy mogli odzyskać koszty poniesione na zamówienie hydraulika.

Toaleta „bulgocze”

Kiedy zauważymy że z toalety wydybywa się niepokojące bulgotanie może to oznaczać że jest to praktycznie ostatni sygnał przez nadchodzącym zatkaniem muszli.

Jeśli bulgotanie występuje bezpośrednio po użyciu wc to z dużym prawdobieństwem można stwierdzić że problemem będzie niedrożna kanalizacja pomiędzy muszlą klozetową a pionem kanalizacyjnym. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Patrz -> Zapchana toaleta nie odbiera wody

Natomiast jeśli bulgotanie następuje samoczynnie mimo tego że toaleta nie jest użytkowana to z reguły problemem staje się sam pion kanalizacyjny. Jak rozwiązać ten kłopot?

Patrz -> Zatkana ubikacja napełnia się samoczynnie, mimo że nie spuszczamy wody

 

Jarek
About Jarek

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas!

Pomagamy 24/7

Nasze pogotowie hydrauliczne działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nie zostawimy Ciebie bez pomocy!

Hydraulik Kraków
os. Złotego Wieku 55/70
31-618 Kraków